Talya Bitkisel ailesi olarak,  insan yaşamının gereksinimlerinin sürdürülebilir olması için sağlıklı, eğitimli ve temiz bir çevrede yaşayan kuşaklarının da vazgeçilmez ilkesi ile hareket etmekte ve benimsemektedir.

 

Firma olarak yapılan kurumsal algı araştırmaları neticesinde, sosyal sorumluluk faaliyetlerimizi sağlık, yaşam, eğitim, kültür ve sanat, çevre alanlarında yoğunlaştırmaktayız.

 

Yürüttüğümüz tüm çevre faaliyetlerinde, doğal kaynakların doğru ve etkin kullanılmasını, geri dönüşümün aktif kullanılmasını ve doğaya kazandırmanın öneminin vurgulanmasını, çevre politikamızın temeli haline getirerek gelecek nesillere temiz, yaşanacak alanlar bırakmak sorumluluğumuzdadır.

 

Sosyal sorumluluk projelerimizden beklediğimiz sonuçları almak için öncelikle markamızın özyapısı, özvarlıkları ve kurumsal algımıza uyumlu bir sosyal hedef belirleyerek işe başlamaktayız.  Seçtiğimiz her bir sosyal sorumluluk projesi ise, Kurumsal Sorumluluk çatı kavramının toplumsal halkasını oluşturmaktadır. Kurumsal sosyal sorumluluk ise yaşamsal öneme sahip sürdürülebilirlik ilkesine göre yaşam becerilerimizin gelişmesi adına kurumumuzun gönüllü liderliğini göstermektedir.

 

Talya Bitkisel ailesi olarak topluma ve paydaşlarımıza olan sorumluluğumuzla sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirmek ve sürdürülebilirliği için çalışıyoruz.

 

Bunlardan bazıları;

 

Köy Kalkındırma ve Çiftçi Destekleme Projesi

 

Talya Bitkisel ailesi olarak , Köy Kalkındırma ve Çiftçi Destekleme Projesi kapsamında Antalya ve çevre illerindeki çiftçiler ile sözleşmeler yaparak hammadde ihtiyacının çoğunu destek verdiği çiftçilerden sağlamaktadır.

 

Ağaçlandırma Projesi

 

Talya Bitkisel, başta fabrikamız olmak üzere Antalya ve çevresinde ağaçlandırma projeleri ile  ihtiyacı olan bölgelere zeytin ağaçları dikerek çevreye olan duyarlılığın artmasında ve kullanılmayan arazilerin doğaya kazandırılmasında ve bunun sürdürülebilir olmasında etkindir.

 

Spora destek

 

Talya Bitkisel, özellikle Antalya ve çevresindeki bir çok spor müsabakası ve turnuvaya sponsor olarak sporun insan yaşamındaki önemini aşılamaya önderlik etmekteyiz.

 

Eğitime destek

 

Talya Bitkisel ailesi olarak genç nesillerin eğitimine verdiğimiz önem ile her yıl düzenlenen projelerimiz ile birçok öğrencimizin eğitimine maddi ve manevi olarak destek vermekteyiz.