Kurucu / Yönetim Kurulu Başkanı

MSc. Phytotherapy M. Halis ERTAŞ 

 

 

1980 yılında Antalya’da doğan M. Halis Ertaş lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesinde tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Fitoterapi yüksek lisansı yapmıştır. Aromaterapi eğitimlerini de tamamlayarak Aromaterapi sertifikası almıştır. Akdeniz Bölgesi'nin tıbbi bitki zenginliğinden ve yöre halkının geleneksel üretim ve kullanım alışkanlığından etkilenmiştir. Henüz 23 yaşındayken tıbbi ve aromatik bitkiler sektörüne girmiş ve ilk olarak uçucu ve sabit yağ üretimine başlamıştır. Bu dönemde sektör duayeni olan rahmetli Namık Mumcuoğlu kendisine büyük destek vermiştir. M. Halis Ertaş, sektörde çalışmaya başladığı ilk günden bu yana aralıksız olarak hem üretici hem de sektörün ülkemizde gelişimini desteklemek amacı ile birçok derneğin kuruluşunda ve faaliyetinde yer almıştır. Ülkemizde tıbbi ve aromatik bitkilerin geleneksel tüketimin yanında bilimsel çalışmalarla da yer edinebilmesi için akademik çalışmalar içerisinde bulunmuştur.

 

İlaç dışı ürünlerin ülkemizde eczanelerde satılabilmesi için satış ve pazarlama faaliyetleri ile birlikte onlarca fuar, kongre, dernek çalışması, sponsorluklar vb. girişimler ile Talya markasının eczanelerde de satılmasını sağlamıştır. İlerleyen yıllarda başka markaların da doğmasına ve eczacılık sektöründe yer almasının kapısını aralamıştır.

 

Yerel ve uluslararası birçok etkinlikte yer alarak Talya markasının yurt dışında yer edinmesini sağlamış, Amerika’da Talya Herbal LLC şirketini kurarak satış operasyonlarının yurtdışı faaliyetlerini de başlatmıştır.

Talya, Türkiye ve Amerika şirketler grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR