HİKAYEMİZ

"Talya, dünyanın 6 floristik aleminin kalbinde yer alan Antalya’dadır. Dünyanın en etkili bitki türlerine kolayca erişir ve güneşin bitkilere verdiği enerjiyi insanlığın yararına sunar."

Talya; 2003 yılında Antalya’da kurulmuştur. Bitki bilimi konusunda uzmanlaşan şirket bugün; uçucu yağlar, sabit yağlar, gıda takviyeleri, özel amaçlı yağ karışımları üretiminin yanı sıra, kozmetik, gıda ve ilaç sanayi için önemli hammadde üreticilerinden biri konumundadır.

 

Talya, kurulduğu günden günümüze kadar sektördeki birçok derneğin kuruluşunda rol almış, ülkemizin bitki konusundaki zenginliğinin insanların yararına kullanılması için birçok çalışmanın öncülüğünü de yapmıştır.

 

Ülkemizde üretilen gıda takviyelerinin, uçucu ve sabit yağların dünyaya pazarlanması için de çalışmalar yürüten Talya, Amerika’da kendi alanında şirket kuran ilk Türk markasıdır. Amerika Chicago’da bulunan Talya Herbal LLC şirketi ile Amerika kıtasında ürünlerini tüketicilerin kullanımına sunmuştur. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’ne kayıtlı olan Talya, aynı zamanda aynı kuruluşun verdiği FDA belgesine de sahiptir. Talya Amerika’da da üniversite ve özel sektör iş birlikleriyle bilimsel çalışmalar yürütmektedir.

 

Fitoterapi ve Aromaterapi ürünlerinin daha fazla insana ulaşmasını amaç edinen Talya, Türkiye’de uçucu ve sabit yağların eczanelerde satılmasını sağlayan öncü şirket olmuştur. Bugün Talya ürünleri 23.000’ün üzerinde eczanede, doğal ürün mağazalarında ve Migros, Macro Center, Özdilek gibi ulusal perakende zincirlerinde satılmaktadır.

 

Günümüzde yetersiz beslenme, çevresel faktörler ve stres insan yaşamını olumsuz etkilemektedir. İnsan bedeninin ihtiyaç duyduğu yararlı maddelerin günlük beslenme ile yeterince karşılanamaması insan sağlığını tehdit etmektedir. Talya insanların daha uzun ve sağlıklı yaşamasının yolunun doğadan alacağımız yararlı maddeler olduğuna inanır ve bunun için çalışmalarını global standartlarda yürütür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR