Talya Bitkisel Ürünler;

Talya, 2003 yılında tıbbi aromatik bitkiler ve yağ türevleri konusunda üretime başlamıştır. Üretimini 10 000 m2 araziüzerinde, 3000 m2 kapalı alanda, el değmeden, tam otomatik makinalarda yapmaktadır.

Ürün gamımızda başlıca; bitkisel yağlar ( su buharı distilasyon ve soğuk pres yöntemiyle işlenen), gıda ekstraktları (takviyeleri), omega 3 (balık yağı), kremler, öğütülmüş ürünler ve bitkisel şuruplar bulunmaktadır. Talya'nın fabrikasında üretilen tüm ürünler, Türkiye' de 23.000'den fazla eczane ve markette tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır. Ayrıca, üretilen ürünlerin bir çoğu dünyada 4 kıtada satışa sunulmaktadır.

Talya'nın üretmiş olduğu bitkisel aromatik yağlar ve bu yağların hammaddeleri, toz ve sıvı olarak dünyanın önde gelen ilaç ve kozmetik üreticileri tarafından hammadde olarak kullanılmaktadır.

Tüm Avrupa'da 12.000 bitki türü bulunmaktayken, Türkiye'de 11.500 bitki türü bulunmaktadır. Bu rakamın %80'i Antalya ve çevresinde yetişmektedir. Talya'nın üretim üssünün Antalya'ya kurulmasının ana sebebi de budur.

Talya Bitkisel ...